Hoe ga ik om met dienstjaren bij vorige werkgevers?

04 May 2021

Het aantal dienstjaren bij een vorige werkgever wordt meegenomen als de werknemer via contractswisseling in dienst is gekomen. Dienstjaren worden ook meegenomen als de werknemer binnen een jaar in dezelfde functie, bij dezelfde werkgever terugkomt. Treedt de werknemer bij een andere werkgever in dienst, dan wordt de werknemer weer op 0 dienstjaren ingeschaald. De CAO kent immers een systeem van dienstjaren (gekoppeld aan de werkgever) en geen branchejaren.

In dat laatste geval kan je als werkgever bij nieuwe werknemers wel besluiten daar in positieve zin van af te wijken bij relevante ervaring uit het verleden. Mocht er een contractswisseling volgen dan hoef je dat niet als boven CAO-recht af te kopen als verliezend bedrijf bij de wisseling.

Meer informatie hierover vind je in artikel 14 CAO en artikel 38 CAO.